back  main  up  next This site can be viewed at all resolutions
Last update:
29-02-2004 21:13:38

LIERO

Liero to doskonały program, stworzony przez szwedzkiego programistę Joosa Riekkinen-a. Liero jest rozgrywaną w niewielkim kwadrancie przestrzeni walką na śmierć i życie, prowadzoną przez dwa robaki. Robaki mają wiele wspólnego z bohaterami symulatora "Worms". Liero po fińsku znaczy robak. Program robi wrażenie przedewszystkim jakością symulacji ruchu wszelkiego rodzaju pocisków. Bomby i granaty odbijają się od podłoża dokładnie tak, jak spodziewałby się tego użytkownik, chmura śrutu wystrzelona ze strzelby rozprasza się w miarę oddalania od strzelającego, odłamki opadają po realistycznie wyglądających torach. Dobrze dopracowane szczegóły symulacji grawitacji i prostych praw mechaniki czynią z Liero program, który warto poznać, gdyż jest jedyny w swoim rodzaju.

Na całym świecie programiści tworzą symulacje zainspirowane Liero. Jest to chyba najlepszą rekomendacją i dowodem na to, że program ten naprawdę jest wyjątkowy.

lierozone.vze.com Wortal poświęcony Liero.
losp.thegaminguniverse.com Liero Open Source - Projekt mający na celu uzyskanie idealnego klona Liero.
helios.et.put.poznan.pl/~sskowron/liero/ Liero AI - Klon polskiego autora, oparty na bibliotece SDL, wersja Windows i Linux.
nil.sourceforge.net/ Nil isn't Liero, [ but it's based on it ;]

©opy®ight 2003 by sEwer

Encoding ISO 8859-2 [ąćęłńóśźż]